بانک های اطلاعاتی

مگیران – Magiran

این پایگاه دسترسی آسان و روز آمد به متن ۷۵۰۰۰۰ مقاله از ۴۰۰ نشریه را فراهم نموده است . حوزه های موضوعی این پایگاه علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، کشاورزی ، فنی و مهندسی ، هنر و علوم پایه است . جستجو به ۲صورت سریع و پیشرفته در این پایگاه فراهم است . امکان جستجو های مختلف در نشریات مثل الفبایی ، موضوعی ، نشریات دارای اعتبار علمی ، نشریا ت دانشگاه ها و نشریات دارای متن میسر می باشد.

نمامتن – Namamatn

حوزه های موضوعی این پایگاه شامل علوم انسانی ، علوم اجتماعی ، کشاورزی ، فنی و مهندسی ، هنر و علوم پایه است جستجو در این پایگاه بصورت ساده ، پیشرفته ، موضوعی اشخاص و نشریات می باشد. همچنین امکان محدود کردن جستجو به مقاله ، نقد ، گفتگو ، گزارش ، شعر ، داستان نیز برای جستجو گر وجود دارد. فقط در محیط دانشگاه و بدون فعالسازی VPN

نورمگز – NOORMAGS

پایگاه شامل مقالات حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی، معارف، علوم اسلامی می باشد. با عضویت در این سایت می توانید به مقالات دسترسی پیدا کنید. چنانچه با عضویت در پایگاه دسترسی به متن کامل ممکن نبود برای رفع مشکل و دسترسی به منابع مورد نیاز حضوری به بخش اطلاع رسانی مراجعه نمایید.

سیویلیکا – CIVILICA

با توجه به محدودیتهای موجود برای دریافت مقالات از پایگاه سیویلیکا درخواستهای این پاایگاه فعلا تنها از طریق همکاران بخش اطلاع رسانی پاسخ داده می شود.

پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی – SID

مهمترین ویژگی و مزیت این پایگاه جامعیت و روزآمدی منابع موجود در آن بوده و بر این اساس خدمات خود را به صورت فراگیر و در بخش های مختلف به شرح ذیل به کاربران ارائه می دهد:

– نمایه سازی مقالات نشریات علمی پژوهشی کشور که از طریق کمیسیون نشریات وزارت علوم تحقیقات و فناوری و کمیسیون نشریات وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صاحب مجوز می شوند.
– نمایه سازی مقالات نشریات علمی دانشگاه آزاد اسلامی و نشریات علمی دانشگاه پیام نور
– دسترسی به چکیده و متن کامل مقالات به صورت رایگان
– ارائه اطلاعات هر نشریه در صفحه مجزا همراه با دسترسی به شماره های منتشر شده از سال ۱۳۷۹ به بعد
– امکان جستجوی مقالات و نویسندگان بر اساس عنوان مقاله، نشریه و چکیده
– نمایه سازی چکیده مقالات محققان ایرانی در نشریات بین المللی
– معرفی و نمایه نشریات ایرانی نمایه شده در ISI

پرتال جامع علوم انسانی – Ensani

پرتال جامع علوم انسانی به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه علوم انسانی با اهداف ذیل آغاز به کار نموده است: ایجاد بانک اطلاعات جامع و روزآمد مقالات، با دسترسی آسان، رویه یکسان و رفع محدودیت های شکلی، زمانی و سازمانی موجود. معرفی تخصصی پژوهشگران و اساتید در حوزه های تخصصی علوم انسانی جهت تقویت حقوق معنوی. فراهم نمودن بستری برای جریان سازی و مدیریت محتوای علوم انسانی جهت جلوگیری از تضییع منابع مادی و معنوی جامعه علمی کشور در روندهای تکراری و کلیشه ای کنونی. ایجاد زمینه مساعد برای بومی سازی علوم انسانی در کشور.

سامانه نشر مجلات علمی دانشگاه تهران

نیاز به توضیح و اطلاعات بیشتر icon-12

مرکزمنطقه ای اطلاع رسانی علوم وفناوری

تمام منابع فارسی شامل کتاب ها، نشریات، پایان نامه ها، اطلس ها و نقشه ها، اسناد، طرح های تحقیقاتی، پایگاه های تخصصی، چاپ و نشر کتاب و مجلات، برگزاری کارگاه ها و همایش های علمی در سطح داخل و منطقه ای و …. دسترسی به متن کامل مقالات در داخل بخش اطلاع رسانی امکان پذیر می باشد.

مقالات کتابخانه مجلس شورای اسلامی

جستجوی کنابشناسی در کلیه منابع موجود در کتابخانه مجلس شورای اسلامی (آذرسا)، مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی، مجلس شورای ملی و مجلس خبرگان رهبری، منابع دیجیتالی انتشارات کتابخانه، فصلنامه پیام بهارستان، نامه بهارستان، اسناد بهارستان و نشریات دیگر. اطلاعات کتابشناسی کتب چاپ سنگی، سربی و خطی (مشار) بانک اطلاعات موزه مجلس شورای اسلامی

کتابخانه تبیان

کتابخانه دیجیتالی تبیان منابع رایگان خود را در سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی ارائه می دهد. اتصال به پایگاه کنسرسیوم محتوای ملی، قابلیت تطبیق و تبادل متادیتا با سایر پایگاه ها براساس استانداردها و حرکت بین مدارک مرتبط از طریق مستند مشاهیر و موضوعی از دیگر ویژگی های برجسته کتابخانه دیجیتالی تبیان است. همچنین از مهمترین خدماتی که در کتابخانه دیجیتالی تبیان به کاربران ارائه میشود می توان به « پرسش از کتابدار»، «ارسال منابع توسط کاربران»، «فیش برداری و یادداشت برداری»، «نقدو بررسی منبع توسط کاربر»، « مرور الفبایی منابع»، « اشتراک گذاری منابع با کاربران»، «کتابخانه شخصی با قابلیت های مدیریت و سازماندهی منابع ارسالی و مورد علاقه» نیز اشاره کرد.

مقالات فارسی مدیر

سایت مدیر در زمینه ارائه خدمات غیرحضوری آموزشی و تحصیلی مرتبط با دانشجویان رشته مدیریت فعالیت می نماید. خدمات سایت مشتمل بر مقالات، جزوات، تستهای تالیفی، خلاصه کتب، نمونه سوالات کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری می باشد. کلیه محصولات سایت به صورت فایل قابل دانلود است و هیچگونه فروش فیزیکی به صورت حضوری یا ارسال پستی و …. وجود ندارد.

مقالات اعضای هیات علمی

در سامانه اطلاعات علمی دانشگاه (ساعد) بیش از ۳۱۰۰۰ عنوان مقاله علمی از اعضای هیات علمی دانشگاه قرار داده شده است که دسترسی به متن کامل بیش از ۱۴۰۰۰ عنوان آن برای همگان فراهم شده است. برای دسترسی به مقالاتی که متن کامل آن از طریق این پایگاه در دسترس نباشد به همکاران بخش اطلاع رسانی مراجعه فرمایید.

بانک مقالات همایشهای دانشگاه فردوسی مشهد

به منظور ارتقای علمی کاربران محترم، فایل های مقالات پذیرفته شده همایش‌های دانشگاه فردوسی در این سایت موجود می باشد، لذا برای دریافت فایل های هر همایش با انتخاب گروه آموزشی همایش موردنظر در منوی گروه های آموزشی، بر روی نام همایش کلیک فرمایید.

پایگاه نشریه های علمی دانشگاه فردوسی مشهد

سامانه یکپارچه مدیریت نشریه های علمی دانشگاه فردوسی مشهد. نیاز به توضیح و اطلاعات بیشتر icon-12

فهرست مندرجات فارسی

این پایگاه متعلق به مرکز استنادی علوم جهان اسلام ISC است که علاوه بر مرور الفبایی مجلات فارسی، امکان جستجو براساس عنوان و موضوع مجلات را هم فراهم می کند. کاربران می توانند براساس سال و شماره، به محتوای مجلات دسترسی داشته باشند.